O Penalty

Historia z brazylijską duszą.

W 1945 r. Bracia Assibe założyli „Malharia Cambuci SA”, firmę odzieżową dla mężczyzn i kobiet w okolicach Cambuci, w São Paulo. W 1970 roku firma stworzyła markę „Penalty” wprowadzającą produkty na rynek piłkarski.

W latach 80 marka Penalty stała się największym brazylijskim producentem piłek. W tym okresie nabyła także prawa do produkcji dla marki Asics (buty) i Wilson (rakiety tenisowe). W latach 90-tych Penalty triumfował sukcesy jako sponsor drużyny piłkarskiej Sao Paulo (które wygrały Copa Libertadores w 1992 i 1993 r.) I Grêmio (w 1995 r.), a które były ubierane przez markę Penalty.

W 1998 r. Marka rozszerzyła swoją działalność o Argentynę, otwierając filię firmy, podpisując umowy z niektórymi lokalnymi zespołami, które stały się partnerami technicznymi. W 2017 roku podpisała umowę z europejską firmą Winner Sport a.s. na bazie której rozszerzyła swoją działalność na Europę.

W 2010 roku Penalty rozpoczął sponsorowanie hiszpańskiej ligi futsalowej, a rok później firma podpisała umowę na wyłączność współpracy z  Víctor Valdésem, bramkarzem Barcelony FC i reprezentacji Hiszpanii, dla której Penalty zaprojektował ekskluzywne buty.

Marka Penalty to od 1970 roku działania dla Brazylijskiego sportu. Jako narodowy znak wspiera między innymi Reprezentacje Brazylii w Futsalu. Magia Brazylii działa, a my chcemy jej dorównać.

Penalty to sportowa marka ze 100% udziałem kapitału własnego krajowego. Jeden z największych producentów piłek FIFA APPROVED na świecie. Współ-lider wśród marek sportowych na kontynencie południowoamerykańskim. Jedyny producent posiadający na linii produkcyjnej piłki z 5 oficjalnymi certyfikatami:

► piłka nożna,

► piłka siatkowa,

► piłka ręczna,

► futsal,

► koszykówka.